Dane firmy

MIR - Marcin Małaczek

Bąkowa 14
27-310 Ciepielów

e-mail: mir@mir.radom.pl

NIP: 811-103-62-64
REGON: 672747632

Konto bankowe:

Bank Pekao SA II Oddział w Radomiu
Nr: 10 1240 3259 1111 0000 3002 7314


Zgłoszenie awarii
plik do pobraniaZobacz nasz profil w:

SSWIN - System Sygnalizacji Włamania i Napadu

Firma MIR wykona dla Państwa każdy System Sygnalizacji Włamania i Napadu zwany potocznie "Systemem Alarmowym".Jest to najpopularniejszy zespół urządzeń służących zabezpieczeniu danego obiektu przed przestępstwami przeciwko mieniu i zdrowiu.

W systemach alarmu włamania najczęściej wykorzystuje się pasywne czujniki podczerwienie reagujące na ruch (PIR), czujniki magnetyczne (kontaktrony) umieszczane na oknach, drzwiach, bramach garażowych oraz bariery podczerwieni służące do ochrony obwodowej.

System przeważnie uzbrajany/rozbrajany jest przez wpisanie na klawiaturze specjalnego kodu ustalonego przez użytkownika. Systemy alarmowe nie są skomplikowane w obsłudze, a zwiększają bezpieczeństwo każdego obiektu niezależnie czy jest to firma, magazyn, dom czy garaż. Często elementem systemu alarmu włamania jest system antynapadowy, zrealizowany w formie pilota lub ukrytego przycisku alarmowego.

W skład systemów alarmowych najczęściej wchodzą:

  • centrala alarmowa wyposażona w układ sterujący całym systemem, zasilacz i akumulator
  • klawiatura alarmowa (inaczej zwana manipulatorem kodowym, za pośrednictwem tego urządzenia użytkownik komunikuje się z centralą) różnego typu czujniki i detektory
  • sygnalizatory (urządzenia akustyczne lub akustyczno-optyczne sygnalizujące zadziałanie systemów alarmowego - alarm, sabotaż itp.) dialer telefoniczny (urządzenie przekazujące informacje na temat systemu - alarm, załączenie/wyłączenie czuwania - za pomocą sieci telefonii stacjonarnej)
  • moduł GSM (urządzenie przekazujące informacje na temat systemu - alarm, załączenie/wyłączenie czuwania - za pomocą sieci komórkowej GSM)
  • radiopowiadomienie (urządzenie przekazujące informacje na temat systemu - alarm, załączenie/wyłączenie czuwania - na odległość do kilkunastu kilometrów, za pomocą fal radiowych)
  • radiolinia (nadajnik z pilotami umożliwiającymi załączenie/wyłączenie czuwania, wyzwolenie opóźnienia na wejście do obiektu, wyzwolenia alarmu napadowego)
  • blokady (urządzenia uniemożliwiające kradzież, dostęp lub ucieczkę)

Nasza firma wykorzystuje urządzenia następujących renowowanych producentów:

Bosch TAC
DSC Galaxy
Satel Rokonet
Paradox Aritech

Mapa strony Mapa strony
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2010 MIR System
Realizacja: combinezone - strony www