Dane firmy

MIR - Marcin Małaczek

Bąkowa 14
27-310 Ciepielów

e-mail: mir@mir.radom.pl

NIP: 811-103-62-64
REGON: 672747632

Konto bankowe:

Bank Pekao SA II Oddział w Radomiu
Nr: 10 1240 3259 1111 0000 3002 7314


Zgłoszenie awarii
plik do pobraniaZobacz nasz profil w:

LAN - Sieć komputerowa

Firma MIR wykonuje Instalacje Okablowania Strukturalnego. Jest to uniwersalne okablowanie stosowane powszechnie w budynkach biurowych i przemysłowych do dystrybucji różnego typu sygnałów teleinformatycznych. Umożliwia to tworzenie sieci komputerowych lub dołączanie telefonów i innych urządzeń pracujących w sieci. Zwykle do okablowania używa się skrętki 4-parowej (UTP - nieekranowanej, FTP/ScTP - ekranowanej).

Okablowanie takie łączy się w zwarty system poprzez urządzenia aktywne - przełączniki (switch), routery itp. Sieć tak umożliwia przesyłanie danych, łączność z serwerami, z dyskami sieciowymi oraz innymi urządzeniami takimi jak drukarki. Sieci strukturalne buduje się w różnych standartach w zależności od potrzeb użytkownika. Zapewnia to elastyczne dostosowanie poziomu ceny do potrzeb.

W chwili obecnej coraz częściej buduje się systemy sieci komputerowe w oparciu o łączność radiową Wi-Fi. Rozwiązania takie coraz częściej stosuje się też w obiektach mieszkalnych. Pozwala to na dystrybucję internatu, korzystania ze wspólnej drukarki w ramach jednego lub kilku budynków.

Nasza firma wykorzystuje urządzenia następujących renomowanych producentów:

Mapa strony Mapa strony
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2010 MIR System
Realizacja: combinezone - strony www